Szókereső
Ismét egy egyszerű, de nagyszerű játékot mutatok be. Ahogy a neve is mutatja, ez egy magyar fejlesztésű szókereső játék, ami az eddig bemutatott programok nagy részéhez hasonlóan teljesen ingyenes.
Indítás után 3 beállítási lehetőség fogad:
- Itt állíthatod be a tábla méretét, ha úgy tetszik nehézségi fokát, melyek a következők: 2×2, 3×3, 4×4, 5×5, 6×6
- Itt állíthatod az időt 30 másodperctől végtelen ideig (amíg meg nem találsz minden lehetséges szót)
- Itt a játékosok számát állíthatod az egy személyes játékmódtól az akár 6 személyesig
A start gombbal indíthatod és kezdődhet a szóvadászat.
A játék célja, hogy értelmes magyar szavakat keress és kirakd azokat a megadott betűkből. Ezt úgy tudod megtenni, hogy az ujjadat húzogatod a betűkön a megfelelő sorrendben. Bármilyen kombinációban kirakható egy szó, összeköthetők a betűk vízszintesen, függőlegesen és átlósan, sőt, mindezek kombinációjával is. A lényeg annyi, hogy egy betű csak egyszer szerepelhet egy szóban és közvetlenül egymás mellett kell elhelyezkedniük. A kijelző tetején mutatja, hogy hány szót találtál meg és összesen mennyit lehet megtalálni, valamint alatta kiírja a már felfedezett szavakat is a szerzett pontokkal és a még rendelkezésre álló idővel együtt.
Milyen szavak kereshetők:
- Főnévek: köznév, egyes szám. Pl. virág, evés.
- Igék: jelen idő, E/3, kijelentő mód, alanyi és tárgyas ragozás. Pl. iszik, issza, megy.
- Melléknevek: Pl. szép, fekete.
- Főnévi igenevek: Pl. enni, aludni.
- Melléknévi igenevek: Pl. adandó.
- Csak jel (pl. többesszám) ill. rag (pl. tárgyeset) nélküli alak!
Milyen szavak NEM kereshetők:
- Keresztnevek (Dóra, Ákos, Tas…)
- Obszcén kifejezések
Az idő leteltével megjelenik az eredménytábla, ami kiemelve mutatja az éppen elért eredményed. Minden egyes beállításhoz külön eredménytábla tartozik, így a játék szinte megunhatatlan, korlátlan ideig élvezetes. Itt meg is mutatja, hogy milyen szavakat lehetett megtalálni a táblán és le is ellenőrizheted, hogy valóban kirakhatók e, valamint a próbálkozásaid is mind kilistáztathatod és ha van olyan szó ami értelmes, létezik és mégsem fogadta el, akkor elküldheted a fejlesztőnek (aki tapasztaltam, hogy gyorsan bele is teszi és egy frissítés keretein belül hamarosan mindenkihez eljut).
A beállításokban néhány dolgot állíthatsz, mivel a szoftver magyar nyelvű így ezekre nem térek ki, minden teljesen egyértelmű.
Ha tetszett a bejegyzés
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email